Boekvoorstelling Stefan van den Bossche met 'Etikhove 1925-1930 Een cultuurgeschiedenis'
- 10u30
- Etikhove
- gratis
Op zaterdag 12 september komt auteur Stefan van den Bossche praten over zijn boek.
Over 'Etikhove 1925-1930 Een cultuurgeschiedenis'
In de jaren 1925-1930 is kunstschilder Valerius de Saedeleer de spil van een kunstenaarskolonie in Etikhove. Giganten als Paul Van Ostaijen en Gustave van de Woestyne komen er langs.
Programma
Meer informatie over het programma volgt binnenkort.
Etikhove 1925-1930 Een cultuurgeschiedenis
In de jaren 1925-1930 hield zich in Etikhove een groep artiesten op, geconcentreerd rond kunstschilder Valerius de Saedeleer en zijn knappe dochters. Ze zetten er een vermaard weefatelier op poten waarvan de artistieke weerklank enorm was. Een groot deel van de beste contemporaine Belgische beeldende kunstenaars en schrijvers, onder wie Paul van Ostaijen en Gustave van de Woestyne, streek neer in dat dorp in de Vlaamse Ardennen. Ook internationale artiesten als Rabindranath Tagore waren er te gast.
Dit boek schetst de cultuurgeschiedenis van die tijd. Er heerste een vrolijke vie de bohème, die zowel op artistiek als op literair vlak interessante sporen naliet.