‘Vrouwenmoord’ genomineerd voor debuutprijs van Knack Hercule Poirot

De 29ste editie van de Knack Hercule Poirotprijs komt eraan, een van de langstlopende boekenprijzen in Vlaanderen. De prijs bekroont het beste Vlaamse spannende boek van het afgelopen jaar. Vrouwenmoord van Ciska Imschoot komt in aanmerking voor de debuutprijs, de Fred Braeckman Award.

Prijsuitreiking op Boektopia

Op zaterdag 31 oktober wordt op Boektopia in Kortrijk Xpo bekendgemaakt wie de 29e Knack Hercule Poirotprijs wint, en wie de Fred Braeckman award voor het beste debuut mee naar huis neemt.

Ciska is met Vrouwenmoord genomineerd samen met Valerie Trouet van Cuberdon (DE GEUS) en met Chee Embrechts van Hoe vermoord ik mijn uitgever (Borgerhoff en Lamberigts).

Foto © Joeri Seymortier

‘‘De boeiende personages, het interessante onderwerp en de spannende plot maken van dit boek een topdebuut’’

Ines Nijs, winnares Hercule Poirot Debuutprijs, 2024

Over de misdaadroman 'Vrouwenmoord'

Werkelijk niets is boeiend aan het leven van advocate Charlotte Mertens. Ondanks haar succesvolle rechtenstudie krijgt ze de saaiste zaken toegewezen, en ook bij haar man Daan – een fanaat van miniatuurtreinen – valt weinig spanning te rapen. Bovendien ergert Charlotte zich rot aan de flamboyante Lena, die op korte tijd een stevige plek heeft veroverd in het advocatenkantoor.

Tot de twee tegenpolen plots moeten samenwerken in opdracht van een populair politicus. Zijn vrouw is thuis dood aangetroffen en de term ‘femicide’ doet algauw de ronde. Terwijl het mediacircus zich laaft aan vurige meningen en op niets gebaseerde oordelen, gaan Lena en Charlotte op zoek naar de ware toedracht.