Michael Berg wint de Hebban Thrillerprijs 2026 met ‘Terugkeer’

Geweldig nieuws voor Michael Berg en zijn thriller-trilogie De Mergellandmoorden! Op 12 mei werd bekend gemaakt dat hij de Hebban Thrillerprijs 2026 krijgt voor het eerste deel van de serie: Terugkeer.

Uit het juryrapport:

‘‘Een ijzersterke en meeslepende thriller door de goede combinatie van Zuid-Limburgse sfeer, de spannende verhaallijnen die langzaam bij elkaar komen en de zeer knap neergezette personages. Een meer dan terechte winnaar en een sterke start van Bergs trilogie.’’

De Hebban Thrillerprijs

De Hebban Thrillerprijs is de bekroning van de beste oorspronkelijk Nederlandstalige thriller van het jaar.

Het is de enige juryprijs van Nederland en Vlaanderen met een grote invloed van lezers. Een publieksverkiezing bepaalt de longlist van 15 boeken. De lezersjury bestaat uit meer dan 100 lezers die de genomineerde boeken leest en beoordeelt. Zij bepalen de shortlist van 5 thrillers. Daaruit kiest een vakjury het beste boek.

In de prijzen

Deze weken zijn extra spannend voor Michael Berg, want op 21 mei weten we of Vergelding (deel 2 van de trilogie) de Gouden Strop wint, een andere grote thrillerprijs.

Leuk weetje: zowel Terugkeer als Vergelding stonden op de longlist van deze prijs. En de organisatie liet weten dat het nog nooit eerder gebeurd was dat twee titels uit dezelfde thrillerserie tegelijk genomineerd zijn.